Diagnostyka CoViD w Konsylium!

Home / Blog / Diagnostyka CoViD w Konsylium!

W CM Konsylium szybki test antygenowy (tzw. „Abbott”) nie jest zgłaszany do oficjalnego Rejestru COVID – jako jednostka komercyjna nie mamy takiego uprawnienia. Aby wynik testu mógł służyć do celów administracyjnych, prosimy o wykonywanie testu PCR.

Miło nam poinformować, że w naszym Centrum uruchamiamy pełną diagnostykę zakażeń koronawirusem. Nie wymagamy skierowań, badanie wykonujemy komercyjnie, na życzenie pacjenta bądź jego pracodawcy, po telefonicznym uzgodnieniu terminu z Rejestracją.
Wykonujemy diagnostykę genetyczną (RNA wirusa metodą PCR z wymazu z gardła), jak i oznaczenia przeciwciał w klasie IgG i IgM (badanie z krwi), zarówno wstępnym testem „kasetkowym”, jak i bardziej czułą metodą ELISA. Niezależnie od badania zalecamy kontakt ze specjalistą chorób zakaźnych, ponieważ prawidłowa interpretacja wyniku wymaga rozeznania w znaczeniu poszczególnych testów. W tym celu proponujemy proste i bezpieczne rozwiązanie – teleporadę u specjalistki chorób zakaźnych, Ordynator Oddziału Zakaźnego w Sanoku, p. dr Renaty Kornasiewicz-Dubiel.

Testy przeciwciał – badanie z pobranej krwi – wykonujemy w Punkcie Pobrań w budynku CM Konsylium
test antygenowy – 200 zł
test ELISA – 120 zł za jedną klasę, 240 zł za obie klasy

Testy genetyczne PCR – wymazy – wykonujemy na parkingu, przez okno samochodu (drive-thru) lub w domu pacjenta (dojazd zepołu na terenie powiatu sanockiego). Osoby zgłaszające się na wymaz proszone są o niewchodzenie do pomieszczeń Centrum.
wymaz drive-thru (na parkingu) – 500 zł

Nr Nazwa badania Materiał Czas oczekiwania na wynik (dni robocze)
1 Coronavirus SARS-CoV-2 -jakościowo (Wykrywanie RNA wirusa metodą Real Time – PCR) Wymaz z nosogardła 2 dni robocze
2
Szybki test antygenowy COVID-19 Wymaz
30 minut
3 Przeciwciała anty SARS –CoV-2-IgG Krew żylna, surowica 2 dni robocze
4 Przeciwciała anty SARS –CoV-2-IgM Krew żylna, surowica 2 dni robocze
5 Telekonsultacja lekarza specjalisty chorób zakaźnych Porada telefoniczna Najbliższy wolny termin (ustala Rejestracja na życzenie pacjenta)

Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 IgM mogą zostać wykryte między 7-10 dniem od wystąpienia objawów choroby. Są to przeciwciała „wczesnej fazy” infekcji, ich obecność może świadczyć o aktywnym zakażeniu.

Przeciwciała anty SARS-CoV-2 IgG mogą zostać wykryte między 11-14 dniem od wystąpienia objawów choroby. Są to przeciwciała „poźnej fazy” infekcji, ich obecność świadczy o przebytym kontakcie z wirusem SARS-CoV-2.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   Wyślij zapytanie
   na interesujący Cię temat...